Balık Avına Giderken İhtiyacınız Olacak 10 Önemli İpucu


Balık Malzemeleri

[Toplam:16    Ortalama:2.2/5]
Her geçen gün biraz daha doğayla iç içe olmanın yeni yöntemlerini keşfeder insanoğlu. Bu yöntemlerin en eskilerinden biri olan balık avı, doğayla vakit geçirmenin en keyifli yöntemlerinden biridir. Sportif balıkçılığa hevesli olan herkesin, bu hobi gerçekleştirirken ihtiyacı olacak bilgileri profesyonel balıkçıların tavsiyelerinden derlediğimiz yazımızda bulabilirsiniz. Olta balıkçılığı hakkında genel amaçlı düzenlenmiş bu yazımızda amatör balıkçıların işini kolaylaştıracak tiyolar vermeye çalıştık. Sportif balıkçılık keyifli bir aktivite olmasının yanında doğayla olan ilişkimizi uzun yıllar sürdürebilmemizi sağlayacak bir araçtır.Avınızın sonunda doğaya geri saldığımız her balık, doğadayken bulmak istediğiniz huzur ve mutluluğu size fazlasıyla sağlayacaktır. Şimdi hep beraber yazımıza göz atalım…

1- Karar Verme

Balık avı için pek çok hedef tür ve bu türlere özgü farklı avlanma metodları mevcuttur. Öncelikle hangi balığı avlamanız gerektiğine karar vermelisiniz.Alternatif balık türleri avında farklı ekipman, yem ve diğer balık av malzemelerini kullanmanız gerekebilir.

res-012- Avlanma Yöntemi

Avlanacak balık türüne özgü avlanma yöntemi ve ekipmanları hakkında temel bilgi sahibi olmanız ve bu işi pratiğe dökmeniz gerekir.Ava çıkmadan önce forumlarda yada bloglarda bölgenizde veya sportif balıkçılık yapacağınız türler hakkında yeterli derecede kaynak bulabilirsiniz.Balık avcılığı bilgileri ve bölgenizde ihtiyaç duyacağınız ekipmanlar hakkında mutlaka temel bilgi sahibi olun.

res-02

3- Ekipman Temini

Kendiniz için belirlediğiniz balık avı malzemelerinin temini için size en yakın av marketine gidebilir veya AvStok.com adresinden ihtiyacınıza uygun tüm balık av malzemelerini kapıda ödeme avantajıyla ve 6 taksit fırsatıyla sipariş edebilirsiniz.

res-03

4- Doğru Yem Seçimi

Doğal ortamında yaşayan balıklar bulundukları bölgenin biyolojik çeşitliliğine göre beslenir. Bu yüzden avlayacağınız balığın türü kadar gideceğiniz bölgeye de uygun yemi seçmelisiniz.Balıkçılık forumlarında yapacağınız küçük bir araştırma yem aksiyonları konusunda size bilgi verebilir.

res-04

5- Avlak Belirleme

Çoğu balık türünün beslenme, üreme ve dinlenme gibi ihtiyaçlarını giderdikleri belirli bölgeler vardır, avlayacağınız balığa göre özellik değiştirecek bu alanı doğru belirlemeniz av için gerekli şansınızı bir hayli arttıracaktır.


Balık Malzemeleri

res-05

6- Doğal Koşulların Kontrol Edilmesi

Ava çıkmadan önce yapılacak genel bir hava durumu kontrolü, av sırasında yaşanacak olumsuz sürprizleri engelleyecektir.Yanınızda bulunan akıllı telefonunuza yükleyeceğiniz uygulamalar sayesinde bölgenizdeki hava durumuna dair bilgileri anlık olarak alabilirsiniz.

res-07

7- Kıyafet Seçimi

Doğanın keyfini çıkarmak için gittiğiniz balık avı, aniden bastıran bir yağmur veya üzerinize dökülen bir bardak çay ile tüm tadını kaybedebilir. Kıyafet seçiminizi yaparken mevsimsel koşulları göz önünde bulundurmayı ve yedek giysiler almayı unutmayın.

res-06

8- Yemek Seçimi

Karşılaşabileceğiniz olumsuz durumlar sizin doğada beklediğinizden daha uzun süre vakit geçirmenize neden olabilir. Bu yüzden balık avına giderken uzun ömürlü ve ambalajlı gıdaları tercih edin.

res-08

9- Haşere Sorunları

Özellikle su kenarlarında yoğunluk gösteren sivrisinek, kene gibi haşerelerden korunmak için haşere kovucu sprey bulundurmanız, sineklerin sizi rahatsız etmesini engelleyecektir.

res-09

10- Çöp Torbası

Doğayla olan bu güzel ilişkiyi sürdürebilmemiz için çöplerinizin dağılmasını önleyecek büyük bir çöp torbası yeterli olacaktır.

res-10

Yazımızın sonunda sizleri güzel bir videoyla baş başa bırakıyoruz.Sizde kendinize ait video ve resimleri yazımızın hemen altındaki yorum bloğunda paylaşabilirsiniz.Keyifli avlar…

AvStok.com

[WD_FB id=”1″]


Balık Malzemeleri