Derin Denizlerde Yaşayan Çok Korkunç 10 Şey


Balık Malzemeleri

[Toplam:7    Ortalama:3.1/5]
Denizlerin derin, karanlık ve soğuk kısımlarındaki korkunç canlıları listeledik ki üstündekilerden çok fazla korkmayalım diye.

10Fener Balığı (anglerfish)

anglerfish

Kafasından ağzına doğru sarkan anteninin ucundan çıkardığı ışıkla kurbanlarını avlayan, kocaman dişleri olan bu canlıdan korkmamak için pek sebep yok.

9Vampir Kalamar

vampir-kalamar

Adından anlaşılacağı üzere kendileri kan emici bir yaratıktır. İçindeki dişleriyle avını hapsedip kanını emer. Ayrıca kendisinin içini dışına çıkararak dikenli bir topa benzeyerek daha korkunç bir hale gelir.

8Pelikan Yılanbalığı

pelikan-yilan-baligi

Pelikan gibi ağzı olduğundan bu ismi alsa da kesinlikle bir pelikan sevimliliği yoktur. Küçük yunus türlerini bile yiyebilen bu korkunç avcı denizin çok derinlerinde yaşamaktadır.Birde videosunu bulunca eklemek istedik..

7Fangtooth

fangtooth

Yaklaşık 10 cmlik dişleriyle kendisine “Abi” dedirten bir balık türü olmakla beraber ülkemizin sularında bulunmadığından korkacağımız bir durum yoktur.

6Fırfırlı Köpekbalığı

firfirli-kopekbaligi


Balık Malzemeleri

Çok eski zamanlardan günümüze kadar yaşamayı başarmış olan bu türün, yılanbalığı gibi hareket eden 2 metrelik korkutucu bir görüntüsü vardır. Yaşayan fosil denecek kadar eskidirler.

5Stargazer

Stargazer

Kendini kuma gömüp avının gelmesini bekleyen bu balık ölümcül zehre sahiptir, denizin derinlerinin dibinden kum çıkartırken dikkat edilmesi lazım.

4Gempylus

Gempylus

Şu ufak balık kendinden 10 kat büyük balıkları yutabiliyor. Biraz daha büyük olsaydı değişik bir deniz efsanemiz olacakmış.

3Goblin Köpekbalığı

goblin-kopekbaligi

Bir başka yaşayan fosil örneği daha. 3 – 4 metre boyunda olan bu köpekbalığının burnundan ziyade avını yerken öne çıkan ağzı, ona aşırı korkutucu bir görünüm vermektedir.

2Dev İsopod

dev-isopod

Tespih böceğinin deniz dibinde yaşayıp, yaklaşık yarım metre büyüğünü düşünün. İşte, bu canlı böyle bir yaratık. İnsanlar için bir zararı olmasa da görüntüsüne bakıp korkmamak elde değil.

1Dev Mürekkepbalığı

dev-murekkepbaligi

20 metreye kadar ulaşan boylarıyla zaten yeterince korkutucular. 2004 yılında kameraya alınana kadar hep bir efsane olarak anılan bu canlıların artık gerçek olduklarını biliyoruz.

Kaynak : listemiste.com


Balık Malzemeleri