Güvenle Gidebileceğiniz Türkiye’ nin En Temiz 10 Sahili


Balık Malzemeleri

[Toplam:4    Ortalama:2.5/5]
Yaz ayları geldi çattı. Bütün kış çalıştık ve şimdi güzel bir tatil planı yapmak bizimde hakkımız. Deniz, kum, güneş, üçlüsü şimdiden gözümüzde tütüyor. Üç bir tarafımız denizle çevrili ve öncelikle bu bakımdan çok şanslı olduğumuzun farkına varmalıyız.

Denizlerimiz, gemi atıkları, çeşitli kanalizasyon atık çıkışları, ve insanlar tarafından kirletiliyor. Çevre ve şehircilik bakanlığı bu konuda çeşitli tedbirleri almaya devam ediyor. Tabiki denizin olduğu herhangi bir yere gidip yüzebilirsiniz. Ama öyle plajlarımız var ki doğallığı hiç bozulmamış, tertemiz… Bazen kristal berraklığında, bazense mavinin en koyu tonunda. Gelin sizler için hazırladığımız ve İngiliz The Guardian gazetesi’ nin de seçtiği Türkiye’ nin En Temiz 10 Sahiline göz atalım.

Ovabükü Koyu

Ovabükü

600 metrelik kum plajıyla bütün doğallığını korumuş ve büyüleyici bir güzellikte olan Ovabükü Koyu, sessiz sakin bir tatil geçirmek isteyenlerin uğrak noktası. Muğla’ nın Datça ilçesine bağlı Mesudiye Köyünde bulunan bu koy etrafındaki küçük pansiyonlarıyla sizleri bekliyor.

Kelebekler Vadisi

kelebekler-vadisi

Fethiye Ölüdeniz bölgesinde bulunan bu plaja ancak deniz yoluyla ulaşabilirsiniz. İki büyük kayanın arasında kalan bu sahile yakın yol, elektrik, su ya da kalacak yer yok. Bölgede kamp kurmak serbest.

Gemiler Plajı

Gemiler-Plajı

Yine Ölüdeniz’ in cennet bir köşesinde bulunan Gemiler plajı, huzur dolu tüm doğallığını korumuş tam bir tatil cenneti.

Çıralı Plajı

Çıralı-Plajı

Antalya’ da ağaç evleriyle ünlü Olimpos plajının hemen yakınında bulunan Çıralı plajı huzur dolu bir atmosferi var. Ayrıca Caretta Carettalar içinde bu plajda özel koruma bölgesi mevcut.

Kaputaş Plajı

Kaputaş


Balık Malzemeleri

Doğallığı bozulmamış, tesislerden uzak, doğayla içiçe olan Kaputaş Plajı, Kalkan-Kaş yolu üzerinde bulunuyor.

Kabak Koyu

Sahile dogru yine Likya Yolu isaretlerini takip ederek inmeye devam ettik.

Kelebekler Vadisinden, patika yolları takip ederek ulaşabileceğiniz Kabak koyu doğallığını korumuş tatil tesislerinin bulunmadığı mükemmel bir plaja sahip.Kabak koyu hakkında daha detaylı bilgiler isterseniz ” Kabak Koyu Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey ” konulu haberimize göz atabilirsiniz.

Hisarönü Koyu

Hisarönü-Koyu

Esintili bir havaya sahip olan bu koy, Datça yarımadasına bakan kısımda kalıyor. Özellikle rüzgar sörfçülerinin uğrak noktası olan bu plaj tatilinizin tadına tat katacak güzellikte.

Kumburnu Plajı

Kumburnu-Plajı

Kumburnu Plajı, Muğla’ nın Fethiye ilçesinde bulunuyor. Geçtiğimiz yıllarda Avrupalı turistler tarafından Türkiye’ nin en iyi plajı seçildi. Temizliği, berraklığı ve büyüleyici güzelliğiyle Kumburnu’ nda unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz.

Kale Plajı

Kale-Plajı

Akçakocada bulunan bu plaj tarihi Ceneviz Kalesinin doğu ve batısında olmak üzere iki koydan oluşuyor. Eşsiz güzellikteki kumsalı, suyu ve ortamıyla tatil için mükemmel bir yer.

Kalemya Koyu

Kalemya-Koyu

Üç ayrı koydan oluşan, her ne kadar oteller bölgesi olmuş olsa da doğallığını korumuş cennetten bir köşe Kalemya Koyu. Çiftlerin balaylarını keyifle geçirdikleri unutulmaz anlar yaşamanız için biçilmiş bir kaftan olan kalemya koyu, Muğla’nın Fethiye ilçesinde bulunuyor.

Kaynak : top10lar

[WD_FB id=”1″]


Balık Malzemeleri