Güvenle Kamp Yapabileceğiniz En İyi 10 Yer


Balık Malzemeleri

[Toplam:554    Ortalama:2.3/5]
Tatile çıkarken belkide bir çoğumuzun aklına takılan birinci soru güvenliktir.Kamp Yap ekibi olarak güvenle tatil yapabileceğiniz karavan ve çadır kampı yerlerini beğeninize sunuyoruz.Size sadece seçmek kalıyor.Kolay gelsin…

10 Yedigöller Milli Parkı – Bolu

Çadır Fiyatı: Günlük-Kişibaşı 10-20 TL
Özellikleri: Elektrik yok, ateş yakmak serbest, çadırı kendiniz getiriyorsunuz.

Bölge, isminden de anlaşıldığı gibi gölleri dolayısıyla tercih edilen kamp yerlerinden biri. Buranın mevsimi ilkbahar, yaz ve sonbahar. Burada yapabileceğiniz aktiviteler arasında doğa yürüyüşleri ve olta balıkçılığı var. Ayrıca fotoğrafçılıkla ilgileniyorsanız burası sizin için eşsiz doğa güzellikleriyle dolu. Aynı anda 100 çadır kurulabilme olanağı var.

yedigoller

9 İnbükü Orman Parkı – Marmaris

Çadır Fiyatı: 4 kişilik çadır Günlük-Kişibaşı 10-20TL
Özellikleri: Günde 5 TL’ye elektrik sağlanıyor.

Burada yapılabilecek en keyifli aktiviteler arasında plaj voleybolu var. 26 dönümlük orman kampı yaklaşık 130 çadırın kurulabilmesi için ideal. Ayrıca karavanınız ile de gelip burada kalabilirsiniz. Sahili hem kum hem de kayalık olduğundan, balık avlamak için de oldukça ideal. Ayrıca plajda deniz bisikletleri ve kanolar da bulunuyor. Tuvalet ve çamaşır olayınızı da kampın iskele bölümünde rahatlıkla halledebilirsiniz.

inbuku

8 Cancık Otel Bahçesi – Rize

Çadır Fiyatı: Günlük-Kişibaşı 15TL
Özellikleri: Restoran, tuvalet, mutfak var.

Rize Çamlıhemşin’in Çat Köyü’nde bulunan Cancık Otel bahçesi, hem otel hem pansiyon hem de kamp alanı olarak hizmet veriyor. Eğer kendi çadırınızı getirirseniz hiçbir ücret ödemenize gerek kalmıyor. Yaklaşık 50 çadırlık kapasitesi var. Buranın diğer bir artısı, siz çadırınızda konaklarken marketin, restoran’ın ve tuvaletin çok yakınınızda olması. Pansiyon nisan ayında açılıp, kasım ayında kapanıyor. Ayrıca pansiyon, kampçılara mutfağını da kullandırtıyor. Burada doğa yürüyüşleri yaparak vakit geçirebilirsiniz.

cancik-otel

7 Gökova Orman Parkı – Gökova

Çadır Fiyatı: Çadır başına 20 TL, Karavan için 25 TL
Özellikleri: Elektrik, çamaşırhane, mutfak, açık-kapalı duş, sıcak ve soğuk su, market, kafe ve restoran bulunuyor.

Muğla’nın Akyaka Beldesi sınırları içerisinde bulunan kamp merkezinin 300 çadır ve 70 karavan kapasitesi var. 2 km’lik sahil şeridi bulunan Gökova Orman Kampı’nın denize uzaklığı ise sadece 150 metre. Kamp alanında 8 koy bulunuyor. Tüm koyların iskelesi var. Burada çadırınızda keyifli bir yaz geçirebilirsiniz.

gokova

6 Kaya Kamping – Kapadokya

Çadır Fiyatı: Kişibaşı günlük 10 – 20 TL
Özellikleri: Market, restoran, havuz, internet, tuvalet, duş, mutfak var.

Kaya Kamping, Kapadokya’da 15 bin metrekarelik içi ağaçlarla dolu bir arazide bulunuyor. 100 karavanlık ve 200 çadırlık kapasiteye sahip. Huzurlu ve sessiz bir tatil arayanlar için…


Balık Malzemeleri

kaya kamping

5 Önder Kamping – Kuşadası

Çadır Fiyatı: Günlük-Kişibaşı 10-20 TL
Özellikler: Havuz, duş, tuvalet, sıcak su var.

15 dönümlük alanın 600′e yakın karavan ve çadır kapasitesi var. Oldukça ferah ve dinlendirici bir mekan.

onder-kamping

4 Kaş Kamping – Kaş

Çadır Fiyatı: Günlük-Kişibaşı 20 – Kahvaltılı : 25 TL
Özellikleri: Sıcak su, market, restoran var.

Kaş Kamping’in en önemli özelliği ilçe merkezine çok yakın olması. Burayı en çok yabancı turistler tercih ediyor. Dolayısı ile de gençler. Burada çadırınızı deniz kenarına kurabiliyorsunuz. Çadır, bungalow ve karavanlar için toplam 60 konaklama kapasitesi var.

kas-kamping

3 Kelebekler Vadisi – Fethiye

Çadır Ücreti: Günlük-Bungalovda 35, çadırda 30 TL. Öğrencilere 5 TL indirim yapılıyor.
Özellikleri: Günün belirli saatlerinde ücretsiz elektrik, duş, tuvalet var.

10 dönümlük alana sahip kamp merkezinde yaklaşık 125 çadır kurulabiliyor. Çadırı olmayanlara burada çadır temin ediliyor. Burada çadır kurarken çeşitli eğitimler de alabilmeniz mümkün. Örneğin restoran-bar ve dalış eğitim programları var. Kelebekler Vadisi, Dünya Mirası Vakfı tarafından, dünya üzerinde korunması acil gereken 100 dağdan biri olarak tespit edilen Babadağ’ın eteklerinde. Ayrıca açık büfe olarak sunulan yemekler de çok nefis.

kelebekler-vadisi

2 Ada Kamping – Cunda

Çadır Ücreti: Günlük-Kişibaşı 10-20 TL
Özellikleri: Mutfak, çamaşırhane, sıcak duş, buzdolabı var.

Ada Kamping, Ayvalık’ın Cunda adasında bulunuyor. Ben çadırda yatmam diyenler için ise sıcak duş ve tuvaleti olan odalar var. Burada kamp kurarken ayrıca düzenlenen tekne, gezi veya dalış turlarına katılabilirsiniz.

ada-kamping

1 Sundance Kamping – Antalya

Çadır Ücreti: Akşam yemeği dahil kişibaşı 50-70 TL
Özellikleri: Duş, tuvalet var.

Antalya’da bulunan Sundance Kamping; çam, kavak ve söğüt ağaçları arasında size sakin bir kamp ortamı vaad ediyor. Burada sadece çadırda kalabiliyorsunuz yani karavanlarla burada kalmak yasak. Hatta herhangi bir motorlu aracın buraya sokulması yasak. İki kilometreye yakın uzunlukta kumsalı var. Burada yapabileceğiniz en eğlenceli aktivite ata binmek. Doğa yürüyüşlerini sevenler için de oldukça ideal.

sundance-kamping

Kaynak : listemiste

[WD_FB id=”1″]


Balık Malzemeleri