Köpek Eğitiminin 10 Püf Noktası


Balık Malzemeleri

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Yetişkin köpeğinize yeni numaralar öğretmek istiyorsanız ya da yeni sahiplendiğiniz yavru bir köpeği eğitmek istiyorsanız, köpeğinize liderlik yaparak ona doğru eğitimi vermenin basit yollarını bu yazımız bulabilirsiniz. Biraz sabır ve hızlı bir köpek eğitiminin ipuçları sayesinde oldukça olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

 

yavru-köpek

 


Balık Malzemeleri

– Tüm eğitim süreci boyunca, köpeğinize yaptırmak istediğiniz eylemleri sık sık tekrarlayarak hatırlatmanız en önemli adımlardan biridir.
– Köpeğinizin ona öğrettiğiniz bir hareketi unutmamasını istiyorsanız, sabırlı ve tutarlı bir şekilde o hareketi tekrar ettirin.
– Köpeğinize bağırmayın. Bunun yerine keskin ve kısa komutlarla onunla iletişim kurmaya çalışın.
– Köpeğiniz yapmasını istediğiniz hareketi yaptığında ona adıyla seslenin.
– Köpeğiniz komutlarınıza itaat etmeyi öğrendiğinde onu ödüllendirin. Örneğin köpeğinizle birlikte yürürken ona “Dur” dediğinizde bu komuta uyarsa onu orada ödüllendirin.
– Daha sonra eğitim sırasında ona gösterdiğiniz ilginin bir ödül olduğunu düşünmesi için ona sık sık sevgi ve şefkat gösterin.
– Tuvalet eğitimi sürecinde köpeğinizin gıda ve su ihtiyacını karşılamayı düzenli bir zamanlamaya oturtun. Onu besledikten hemen sonra dışarıya yürüyüşe çıkartın. Bu onun yediklerini hazmederek tuvaletini yapmasını sağlayacaktır. Böylece ileride tuvalet ihtiyacı olduğunda evin herhangi bir yerine yapmak yerine, sizden onu dışarı çıkartmanızı isteyecektir.
– Geceleri sık sık idrar ihtiyacı olmaması için, su kabına su yerine buz küpleri koyarak su arzusunu frenleyin.
– Köpeğinizin sizin kurallarınıza uyması ve bunu bir rutin haline getirmesi için, ona yeni oyuncaklar gibi ödüllerle pozitif yönde güdüleyin.
– Köpeğiniz istediğiniz bir hareketi yaptığında ona “aferin kızım” “aferin oğlum” “harika” “iyi köpek” tarzında övgüler yapın.

 

Kaynak : top10lar

 

 

kopek-egitimi


Balık Malzemeleri